Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Święto Drzewa w Białej Nyskiej

W Przedszkolu im. M. Kownackiej w Białej  Nyskiej w okresie 03-10 października br, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Nysie realizowano projekt edukacyjny pn. „PRZYJACIELE DRZEW”.

Już od kilu lat przedszkole przystępuje do kolejnych edycji programu edukacji ekologicznej organizowanego przez Klub GAJA. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. 

Zwieńczeniem tygodniowych działań przedszkolaków były nasadzenia drzew i krzewów w przedszkolnym ogrodzie. Z pomocą pracowników Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych z Wierzbięcic, każda grupa zasadziła swoje własne drzewo. Ogród wzbogacił się nie tylko o nowe drzewa, ale również krzewy ozdobne i jadalne. Podczas sadzenia ogrodnik przybliżył dzieciom tematykę dotyczącą roli drzew i krzewów w przyrodzie oraz przedstawił różnice pomiędzy nimi.

Po zasadzeniu drzew rozstrzygnięto konkurs plastyczny, na który wpłynęło 18 prac wykonanych przez dzieci wraz z rodzinami. Jury, w każdej z trzech grup przedszkolnych przyznało I, II i III miejsce. Główne nagrody zostały ufundowane przez Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji  Urzędu Miejskiego w Nysie, natomiast wyróżnienia dla pozostałych uczestników ze środków Rady Rodziców.  Wszystkie działania zbiegły się ze Świętem Drzewa. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki oraz deklamowały wiersze związane z tematyką drzew.

 Sadzenie drzew w Przedszkolu w Białej Nyskiej jest już wieloletnią tradycją gdyż, co roku podczas uroczystości pasowania 6- latków dzieci sadzą swoje pamiątkowe drzewo.

image image

 Informacja - Przedszkole w Białej  Nyskiej

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech