Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 03 październik 2016 19:17

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kubicach 1 października 2016 roku oficjalnie przekazano kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość, którą uświetniło wielu znamienitych gości odbyła się na placu przed remizą. ......

Dowódcą uroczystości był Naczelnik OSP Kubice Tadeusz Kwarciński, który meldunek o gotowości pododdziałów złożył Komendantowi Gminnemu OSP Gminy Nysa Wojciechowi Zwardoniowi. Wśród gości znaleźli się również: Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Komendant Powiatowy PSP w Nysie Kuśmierski Arkadiusz, Dowódca JRG w Nysie Marcina Skalny oraz delegacje z jednostek OSP z gminy Nysa, min. z Domaszkowic, Wyszkowa Śląskiego i Niwnicy.

Samochód, który zasilił jednostkę to Steyr 13S23 z napędem 4x4 ze zbiornikiem na wodę o pojemności 2 tys. l.  Auto zostało zakupione z zestawem hydraulicznym do ratownictwa drogowego i agregatem prądotwórczym, wyposażone jest ponadto w pneumatyczny maszt oświetleniowy 3x1000 wat. Samochód na interwencję może zabrać aż 9 strażaków.

Wóz strażacki został  poświęcony przez miejscowego proboszcza, wyśmienitego znawcę motoryzacji,  ks. Janusza Ogórka. Strażackim zwyczajem samochód został także ochrzczony, a nadano mu imię Kubuś.  

Koszt samochodu z wyposażeniem to 110 tys. zł, które w całości przeznaczono z budżetu Gminy Nysa. Pojazd dotarł do strażaków już w lipcu br., zastępując wysłużonego Stara 244.

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

image

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2016 19:52
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech