Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Po raz kolejny w okresie wakacji w dniach 4-15.07.2016r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kopernikach zorganizowana została półkolonia dla grupy 67 dzieci w wieku od 7 lat do 15 lat....

Głównym organizatorem Półkolonii 2016 pt. „Wakacyjne wędrówki”, realizowanej w różnych terminach jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica. Półkolonia została dofinansowywana ze środków gminnych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym z uwzględnieniem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2016. 

W wypoczynku skorzystały dzieci z Kopernik, Przełęku, Kępnicy oraz Nysy. Taka forma letniego wypoczynku to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu poprzez ruch, naukę oraz poznawanie nowych miejsc i ciekawych ludzi. 

image image

 

 

Program półkolonii był bardzo bogaty i obejmował m.in. wycieczki  do ciekawych miejsc, wyjścia do muzeum, czy też na basen. Pierwszy dzień wszyscy uczestnicy półkolonii spędzili w ZSP w Kopernikach. Zorganizowane zostały dla nich zabawy i gry ruchowe na boisku i placu zabaw, warsztaty promujące zdrowy tryb życia. Ponadto, dzięki życzliwości Sołtys Lilli Cwajna i pań ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Koperniki, dodatkowo dzieci uczestniczyły w warsztatach piernikowych w Świetlicy Wiejskiej. Kolejne dni to wycieczki: do Pokrzywnej i pobyt w „Zaginionym Mieście Rosenau”, w Nysie na warsztatach plastycznych w Muzeum Powiatowym. Na zakończenie pierwszego turnusu dzieci pojechały do Opola i spędziły czas na zwiedzaniu ZOO. 

 

 

image

 

 

Drugi turnus rozpoczął się od wycieczki do Nysy. Pogoda dopisała  a czas spędzony na basenie miejskim został wykorzystany na kąpieli i zabawach sportowych. 12.07.2016r. nasi półkoloniści pojechali do Kłodzka, by poznać jedną z atrakcji Kotliny Kłodzkiej Park Miniatur Minieuroland – jedyny w Polsce kompleks rekreacyjno – edukacyjny, który jest jednocześnie wspaniałym arboretum. Dzieci mogły zobaczyć makiety przedstawiające miniatury najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata, które wyeksponowane są w otoczeniu niezwykłego świata roślin oraz pracownię montażową, gdzie powstają dzieła.

 

 

image image  

 

 

Dla dzieci przygotowano także wyjazd do Kępnicy na paintball, gdzie w sposób bezpieczny i atrakcyjny uczestniczyły w sportach niekonwencjonalnych i konkursach zręcznościowych.  Turnu przewidywał także zwiedzanie Zamku w Niemodlinie i poznanie jego historii. W powrotnej drodze dzieci spędziły czas w ogrodzie dendrologicznym w Lipnie, który jest najstarszym arboretum w Polsce, a wiele drzew ma ponad 200 lat. Powstał on w 1783 roku z inicjatywy rezydującego na zamku w Niemodlinie Jana Nepomucena Karola Praschmy.

 

 

image

 

Mamy nadzieję, że czas spędzony na wspólnych zabawach, wyjazdach pozostanie każdemu na długo w pamięci.

 

 

Informacja - ZSP w Kopernikach

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech