Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 19 styczeń 2016 15:18

O bezpiecznych feriach w Kopernikach

Chociaż lekcje w szkołach trwają w najlepsze, znaczna część uczniów jest już myślami na feriach zimowych, które w województwie Opolskim będą trwać w dniach od 1 do 14 lutego.

imageUczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopernikach mieli okazję spotkać się z Inspektorem Straży Miejskiej w Nysie ? Urszulą Harkawy, która przypomniała zasady bezpieczeństwa, tak aby po zimowej przerwie wszyscy wrócili w pełni zdrowia i sił do szkoły.

 

Uczniowie byli przestrzegani przed różnymi niebezpieczeństwami, które mogą na nich czyhać podczas beztroskiej zabawy. Najważniejsze uwagi dotyczyły: wchodzenia na zamarznięte stawy, sadzawki etc., gdzie nigdy nie ma pewności co do grubości lodu w danym miejscu, zjeżdżania na sankach w rejonach ruchu pojazdów czy organizowania kuligów, bez nadzoru osoby dorosłej.

 

Warto pamiętać również o odblaskach na odzież, które znacznie poprawią naszą widoczność na drodze, a tym samym wzrośnie nasze bezpieczeństwo 

 

fot. ZSP Koperniki

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 styczeń 2016 15:22
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech