Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 22 grudzień 2015 16:21

Projekt „Miasteczko ruchu drogowego – AUTOCHODZIK” w Goświnowicach

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Bezpieczeństwo na drodze, zasady przechodzenia przez jezdnię czy podstawowe znaki drogowe – takie informacje mogli przysposobić sobie uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach....

Bezpieczeństwo na drodze, zasady przechodzenia przez jezdnię czy podstawowe znaki drogowe – takie informacje mogli przysposobić sobie uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach. 

image image

 W placówce nyska Straż Miejska realizowała projekt pt. „Miasteczko ruchu drogowego – AUTOCHODZIK”. Dzieci doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czekają na drodze, dlatego z wielką uwagą i zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach. 

image image

 Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyło się interaktywne „Miasteczko ruchu drogowego” z wykorzystaniem autochodzików,  gdzie można było zmierzyć się z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi.

Podczas pogadanki ze Strażą Miejską dzieci dyskutowały o formach dbałości o swoje bezpieczeństwo na jezdni oraz omówiły znaczenie sygnalizacji świetlnej, która była wykorzystywana między innymi podczas zajęć. Następnie wymieniały następstwa braku przestrzegania podstawowych zasad dot. bezpiecznego korzystania z jezdni.

  

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech