Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 19 październik 2015 20:25

Akademia Stowarzyszeń Rozwoju Wsi

Napisał

Brakuje Państwu pieniędzy na działanie szkoły/przedszkola? Szukacie Państwo wiedzy i inspiracji? Zapraszamy do bezpłatnej Akademii Stowarzyszeń Rozwoju Wsi!

Szkolenia są kierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych prowadzących i wspierających placówki oświatowe.

Siła Akademii  polega na:

- ukazaniu narzędzi pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania, realnych w środowisku lokalnym
- ćwiczeniu praktycznych aspektów pozyskiwania funduszy (tworzenie ofert sponsorskich, kreowanie nowych akcji fundraisingowych, matrycy kalkulacyjnej  i  innych)
- prezentacji doświadczeń organizacji prowadzących szkoły i przedszkola na wsiach, które zebrały pieniądze na nowego busa, wymianę okien, a nawet budowę sali gimnastycznej czy… budynku gimnazjum!  
Na tym etapie oferujemy  4 szkolenia. Mogą Państwo uczestniczyć w nich wszystkich, lub przysłać na każde innego pracownika/członka stowarzyszenia/wolontariusza. Można też uczestniczyć w kilka osób – co pozwoli na wyrównanie wiedzy w Państwa zespole.
 

 Tytuły szkoleń:

1.    Pozyskiwanie środków i współpraca z darczyńcami organizacji
(Katarzyna Lipka Szostak podpowie, jak szukać nowych źródeł przychodów, jak patrzeć strategicznie na zdobywanie pieniędzy i jak zbudować trwałe relacje z darczyńcami organizacji).
2.    Współpraca ze sponsorami
(Zenona Bańkowska przedstawi proces pracy z ludźmi biznesu – naszymi potencjalnymi sponsorami).
3.   Oferowanie usług i produktów – jako działalność dodatkowa w stowarzyszeniu
(Katarzyna Adamska-Dutkiewicz powie m.in., jak legalnie sprzedawać ciasta na festynie - czy taka sprzedaż oznacza, że już jesteście przedsiębiorcą?)
4.    Zarządzanie finansami stowarzyszenia prowadzącego placówkę oświatową

Małgorzata Lewandowska i Karolina Majewska poradzą jak planować budżet  i wydawać uzyskane  środki w zgodzie z prawem, jak unikać błędów w zarządzaniu finansami stowarzyszenia i szkoły, jak sprawdzić czy dotacja na prowadzenie placówki jest prawidłowo naliczana.

Zajęcia trwają od godz. 10.00 do 17.00 w terminach 28.X;14.XI; 21.XI; 5.XII. 2015 roku.

Dla uczestników i uczestniczek specjalne nagrody!

Prosimy o nadsyłanie kart zgłoszeń mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
do dnia 26.10.2015r.

 


Projekt realizowany przez Federację Inicjatyw Oświatowych i Towarzystwo Amicus, dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Więcej informacji:

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ul. Śniadeckich 23
00-654 Warszawa 
tel.22/869 96 60

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech