Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 16 wrzesień 2015 16:06

Turniej Kulinarny o Patelnię Starosty Nyskiego

Napisał

Wczoraj, 15 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie odbyło się spotkanie uczestników „Turnieju Kulinarnego o Patelnię Starosty Nyskiego”. Impreza ta, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie, odbędzie się 25 września br. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Podczas spotkania Członek Zarządu Powiatu w Nysie – Paweł Stępkowski, Przewodniczący Komisji rozwoju wsi, rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Rady Powiatu w Nysie – Tadeusz Jamróz, Członek Komisji rozwoju wsi, rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Rady Powiatu w Nysie – Zbigniew Surowiecki wyrazili nadzieję, że wydarzenie to wejdzie na stałe do kalendarza imprez odbywających się w powiecie nyskim.

Obecni na spotkaniu Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nysie – Jacek Tarnowski oraz Kierownik Referatu Promocji Starostwa Powiatowego w Nysie – Izabela Kicak przedstawili zasady, jakie będą obowiązywały podczas Turnieju.

 

 

Uczestnikami Turnieju będą zgłoszone przez poszczególne Gminy Powiatu Nyskiego Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwa.

 Oto reprezentacje poszczególnych Gmin:

- Nysa - Kępnica
- Paczków – Kamienica
- Otmuchów – Nieradowice
- Głuchołazy – Nowy Las
- Korfantów – Włostowa
- Łambinowice – Piątkowice
- Pakosławice – Reńska Wieś
- Skoroszyce – Sidzina

 


Oprócz KGW i Sołectw podczas Turnieju zaprezentują się także uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Nysie. Pokaz swoich kucharskich talentów zapowiedział także Starosta Nyski – Czesław Biłobran.


Głównym składnikiem, z którego drużyny będą „czarować” przepyszne i z pewnością przepięknie podane dania, jest drób, a dokładniej filet z piersi kurczaka. 

Referat Promocji

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech