Aktualności z powiatu

Polish Czech English German
czwartek, 22 styczeń 2015 21:01

Działalność nyskiego urzędu pracy najlepszą promocją powiatu

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Cztery prestiżowe, ogólnopolskie nagrody dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie przywiozła z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Dyrektor PUP Małgorzata Pliszka. To zarówno dowód uznania dla całokształtu działalności tej instytucji, jak i wdrażania programów pilotażowych.  

Z rąk Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka - Kamysza Powiatowy Urząd Pracy w Nysie  otrzymał wyróżnienie - Certyfikat za szczególne zaangażowanie i najlepsze wyniki wdrożenia rozwiązań rynku pracy w konkursie pt. "Najlepsze wdrożenia noweli ustawy o promocji zatrudnienia".

Nie ma lepszej promocji dla Powiatu - mówił Starosta Nyski Czesław Biłobran prezentując wyróżnienia podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu. Słowa wypowiedziane przez ministra na forum służb zatrudnienia z całego kraju: „Nysa jest najlepsza” to najwłaściwsza promocja powiatu.

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie znalazł się również wśród nagrodzonych 10 najbardziej innowacyjnych,  kreatywnych, wyróżniających się szczególnie urzędów pracy w Polsce, nagrodą "Pro publico bono" dla dobra społecznego.

Minister wręczył również podziękowanie dla Dyrektor Małgorzaty Pliszki. Są to podziękowania dla wszystkich naszych pracowników – mówiła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

 

Nagrody zostały wręczone podczas konferencji święta pracowników publicznych służb zatrudnienia w dniu 28 stycznia 2015 roku. Początek publicznych służb zatrudnienia przypada na rok 1918, kiedy to dekretem Marszałka Piłsudskiego zostały powołane publiczne służby pośrednictwa pracy. Świętujemy obecnie 25. lecie tego wydarzenia – mówiła Małgorzata Pliszka.
Dyrektor zapowiedziała kontynuację dotychczasowej polityki kadrowej i służby na rzecz naszych mieszkańców.

Małgorzata Pliszka cieszy się także z nagrody Dziennika Gazeta Prawna, który ocenił, że nyski PUP jest jednym z sześciu w Polsce najbardziej otwartych i najlepiej współpracujących z mediami.  

 

Rzecznik Prasowy Edyta Bednarska-Kolbiarz