Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
piątek, 27 styczeń 2023 13:10

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich

W czwartek, 26 stycznia, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Rady Powiatu w Nysie. Głównym tematem obrad było podsumowanie funkcjonowania Programu ?Odnowa Wsi? za 2022 rok...

Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie programu Odnowy Wsi w powiecie nyskim, a także rozmawiano na temat przyszłych przedsięwzięć. Warto wspomnieć, podczas realizowanej wspólnie z gminami inicjatywy na rzecz rozwoju środowisk wiejskich przeznaczono już ponad 1,5 miliona złotych, a wartość zrealizowanych projektów wyniosła ponad 9 milionów. Na realizację zadań w ramach programu "Odnowa wsi" #PowiatNyski w 2022 r. przyznał kwotę w wysokości 84 500 zł.

Od 2012 roku organizowany jest także konkurs ?Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w powiecie nyskim? . W 2022 roku w ramach tego programu:

1. miejsce (3500 zł) otrzymało sołectwo Zwanowice.

2. miejsce (2000 zł): sołectwo Niwnica, sołectwo Sławniowice, sołectwo Sowin.

3. miejsce ex aequo (1500 zł) sołectwo Ścinawa Nyska, sołectwo Szklary.

Komisja przyznała też trzy wyróżnienia (1000 zł) dla sołectw: Korzękwice, Czarnolas, Wilamowa.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Zrodowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich

Podsumowując, program ten odmienił oblicze wielu miejscowości. Przez lata nasze wsie wypiękniały. Zadbano w nich o ład przestrzenny, odnowiono świetlice, wybudowano wiaty, płace zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, zadbano także o krajobraz wsi.

W obradach komisji wzięli udział Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, Damian Nowakowski wicestarosta nyski, burmistrzowie oraz wójtowie gmin powiatu nyskiego, członkowie Komisji Joanna Burska członek Zarządu Powiatu, radni Grażyna Bortniczuk, Danuta Korzeniowska oraz Zbigniew Karnaś ? przewodniczący Komisji. Ponadto w komisji wzięli udział naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Jacek Tarnowski, przedstawiciele sołectw z powiatu nyskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zwanowicach, które serdecznie przyjęło wszystkich zaproszonych gości. Dziękujemy!

Ostatnio zmieniany piątek, 27 styczeń 2023 14:09
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech