Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 15:02

Biegacze z miast partnerskich Nysy z wizytą w Starostwie

Dziś (13 czerwca) mieliśmy przyjemność gościć grupę biegaczy z Lüdinghasen, miasta partnerskiego Nysy. Gości przywitali Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski oraz Joanna Burska  członek Zarządu Powiatu...

Przy okazji wizyty, starosta opowiedział naszym gościom o zadaniach i inwestycjach Powiatu Nyskiego, a także podarował biegaczom gadżety promocyjne.

Biegacze już po raz dziewiąty wzięli udział w Biegu Nyskim. Przyjechała stała ekipa z partnerskiego miasta Lüdinghasen w Niemczech oraz z Szumperka w Czechach. Sportowcy przyjeżdżają na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy, a projekt ?Rowerowo i biegowo po powiecie nyskim? jest wspierany również przez Powiat Nyski, ale również na zaproszenie organizatorów biegu nyskiego tj. Jacka Makowskiego i Tomasza Kołodzieja.

Biegacze z miast partnerskich Nysy z wizyt w Starostwie

Goście, pośród których był redaktor gazety ?Westfälische Nachrichten?, Pan Michael Beer, byli pod wrażeniem doskonałej organizacji biegu nyskiego, ale przede wszystkim Nysy i okolic, tym bardziej ze niektórzy byli pierwszy raz w Nysie i w ogóle w Polsce.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 czerwiec 2022 16:57
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech