Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 17 maj 2022 12:34

Duchowe wsparcie dla uchodźców. Wizyta prawosławnego arcybiskupa

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Arcybiskup Jerzy, ordynariusz diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego we Wrocławiu spotkał się z obywatelami Ukrainy, przebywającymi na terenie powiatu nyskiego oraz krapkowickiego. Duchowny przybył na zaproszenie Andrzeja Kruczkiewicza starosty nyskiego...

Arcybiskup spotkał się z naszymi gośćmi w największym na Opolszczyźnie ośrodku dla uchodźców z Ukrainy – w głuchołaskiej Banderozie, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pokrzywnej oraz w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Duchowe wsparcie dla uchodzców. Wizyta prawosBawnego arcybiskupa

Duchowny modlił się o pokój w Ukrainie, cierpiących z powodu wojny i cały naród ukraiński. Kobiety w rozmowie z biskupem podkreślały niepokoje o swój dalszy los i o swoich bliskich, którzy zostali na Ukrainie. Biskup Jerzy w przemówieniu do zebranych dzielił się z nimi nadzieją na szybkie zakończenie wojny. Przekonywał, że mogą z niej wyjść wzmocnieni. Biskup podkreślał, że takie spotkania z jednej strony są bardzo wyjątkowe z punktu widzenia duszpasterskiego, a z drugiej strony są bardzo trudne. Bez wątpienia spotkanie było niezwykle potrzebne i na długo pozostanie w pamięci.

Arcybiskup Jerzy podziękował również za dotychczasową działalność na rzecz pomocy naszym gościom z Ukrainy, za wsparcie i okazane, wielkie serce. Podziękowania trafiły przede wszystkim do Jacka Laskowskiego, właściciela ośrodka Banderoza, starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza, burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego, Pawła Szymkowicza i Piotra Tarapaty – przedstawicieli Stowarzyszenia Pozytywni oraz Zdzisława Barana, który na co dzień wspiera naszych gości.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech