Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 25 styczeń 2022 16:33

Uroczyste otwarcie żłobka "Dzwoneczek"!

Nysa od dzisiaj oficjalnie ma trzeci żłobek.  Już od 1 lutego 2022r. do  ?Dzwoneczka? będzie uczęszczać 100 maluszków.

? W sumie mamy w placówkach ponad 250 miejsc dla najmłodszych, co oznacza dla rodziców większy wybór ? mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. ? Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że tak nowoczesny obiekt powstał w ciągu 12 miesięcy.

Żłobek miejski przy ul. 11 Listopada mieści się w rozległym, parterowym oraz nowoczesnym i funkcjonalnym budynku. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjno-budowlane, stosowane w tego typu placówkach. O bezpieczeństwo najmłodszych zadba m.in. monitoring.

?Dzwoneczek? posiada cztery sale dla dzieci, dzielone na pół ? na strefy edukacyjną i wypoczynkowo-rekreacyjną oraz salę gimnastyczną. Dzięki dużej kuchni z wyposażeniem wysokiej klasy, dzieci zjedzą ciepły i zdrowy posiłek na miejscu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu Maluch+. Prace inwestycyjne rozpoczęły się w marcu 2021 roku. W niecały rok powstał nowoczesny i imponujący obiekt. Całkowita wartość projektu to 8 735 905 zł, w tym 3 000 000 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Uroczyste otwarcie |Bobka

W żłobku opieką objętych zostanie setka maluszków, a zatrudnienie znajdzie 26 osób. Dzieci pójdą do nowego żłobka już od 1 lutego. Dyrektorem placówki została Anna Szymczyk.

? Nysa zaczyna nam wieść prym w województwie opolskim, jeżeli chodzi o opiekę nad maluchami i wychowanie przedszkolne. Do tego dochodzi nyski bon, a więc mamy taką kompleksową obsługę finansową, opiekuńczą dzieci ? mówi Sławomir Kłosowski, Wojewoda Opolski.

Dodajmy, że w uroczystym otwarciu nowego żłobka wzięły udział Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Dorota Bojemska.

W dniach 27-28 stycznia czekają nas Dni Otwarte w żłobku. Rodzice, którzy zapisali pociechę do placówki, będą mogli dokładnie obejrzeć nowy żłobek.

? Już teraz serdecznie zapraszam. Każdy rodzic będzie mógł przyjść ze swoją pociechą, zapoznać się z opiekunem, z warunkami jakie są w placówce. Warto zobaczyć, to bardzo nowoczesny żłobek, dobrze wyposażony, z całym zapleczem kuchennym i stołówką ? mówi Adam Fujarczuk, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty.

Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka   Uroczyste otwarcie |Bobka Uroczyste otwarcie |Bobka

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 styczeń 2022 17:11
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech