Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 21 styczeń 2022 09:49

Warsztaty e-Portfolio - Starostwo Powiatowe w Nysie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W październiku i w styczniu 6 uczniów z nyskiego Ekonomika (logiści i hotelarze) wzięło udział w dwudniowych warsztatach tworzenia własnego e-Portfolio. Warsztaty odbyły się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu w ramach projektu, Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej Rynku Pracy 2 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego...

Celem zajęć było wspieranie uzdolnień i własnej inicjatywy uczniów, inspirowanie ich do działań kreatywnych, a także rozwijanie zainteresowań i umiejętności poszukiwania informacji.

Nasi uczniowie stworzyli własne portfolia pod czujnym okiem osób prowadzących szkolenie, po raz pierwszy mieli możliwość pracy w profesjonalnym studium nagrań - Aldona, Ela, Anastazja, Zuzia, Gabrysia, Kacper i Grzegorz samodzielnie zgrywali i dokonywali obróbki zdjęć, filmów, swoich wypowiedzi i muzyki w specjalnym programie tworząc swoje prace.

Czym jest E-portfolio? Elektroniczne portfolio – to alternatywna dla papierowego CV, sposób prezentacji własnej kariery, rodzaj elektronicznej teczki w której gromadzone są wytwory swojej pracy, a tym samym dokumentowania czynionych postępów, świadomej ich analizy i planowania dalszego rozwoju. Osoba tworząca swoje portfolio zamieszcza swoje osiągnięcia, kompetencje i zainteresowania w sposób przemyślany i nowatorski, tak aby zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy.

Zajęcia pokazały uczniom jak rozwija się rynek pracy, w który dzięki zdobytej wiedzy z pewnością łatwiej będzie im się wpasować. Czwórka z nich - Ela, Aldona, Anastazja i Kacper zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego konkursu e-Portfolio.

Warsztaty e-Portfolio  - Starostwo Powiatowe w Nysie

Warsztaty e-Portfolio

Warsztaty e-Portfolio

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech