Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 09 wrzesień 2014 00:00

III Święto Miodu w Nysie '2014

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Słoiki, słoiczki wypełnione po brzegi wszystkimi rodzajami miodu, świece z wosku, pyłek pszczeli, propolis i inne produkty pszczele zdobiły III Święto Miodu w Nysie, które odbyło w dniu 7 września 2014 r. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą z okolicznościową homilią. Święto Miodu połączone było z dożynkami Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nysie.

Nie zabrakło stoisk ze wspaniałym rękodziełem, produktami regionalnymi Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, kosmetykami z miodem, biżuterią czy przyprawami. Oprócz znakomitych miodów były również stoiska gastronomiczne ze smakołykami, ciastem i napojami. Uczestnicy chętnie brali udział w konkursie na najlepszy produkt kulinarny związany z miodami. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i w konkursach na temat wiedzy o pszczelarstwie. Zabawę umilał zespół muzyczny. 

 

image 

image

image 

 image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

Przysłowie powiada: "Kto miód łyka, jak koń bryka", dobroczynne działanie miodu jest znane od niepamiętnych czasów. Święto Miodu było znakomitą okazją do degustacji i zakupienia różnego rodzaju miodów i produktów pszczelich. Pszczoły są postrzegane przede wszystkim jako producenci miodu, wosku i innych produktów pszczelich, ale pełnią też bardzo ważną rolę jako zapylacze roślin, bez których nie byłoby życia na ziemi. 

 image

Justyna Hamulecja, Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)