Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 03 grudzień 2021 10:16

Sukces Michaliny Pater z nyskiego "Plastyka"

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Uczennica klasy 1 Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie - Michalina Pater  - została zwyciężczynią konkursu na kartkę bożonarodzeniową.Konkurs ogłosił Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu.

Okazało się, że projekt graficzny uczennicy nyskiego Plastyka zyskał największe uznanie.Konkurs skierowano do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nadeszło ponad tysiąc prac. Kartki wykonano różnymi  technikami.W komunikacie na stronie konsulatu czytamy:" Decyzją jury Pierwsze Miejsce otrzymuje Michalina Pater z Nysy. Gratulujemy Michalinie pracy, która poruszyła serca większości  jurorów w konsulacie. To przepięknie namalowana kompozycja, w której nasz budynek jawi się niczym ze starych rycin a jeżdżące dzieci na łyżwach wywołują uczucia nostalgii za beztroskim dzieciństwem i czasami z prawdziwą mroźną zimą. Cieszymy się, że będziemy mogli przesyłać życzenia świąteczne dla naszych partnerów w takiej pięknej oprawie świątecznej".Jeszcze raz gratulujemy Michalinie i p. Edycie Mazurek - opiekunowi merytorycznemu i germanistce.

Sukces uczennicy nyskiego

Materiał opracowany przez Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech