Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 15 listopad 2021 09:01

Święto Niepodległości w ZST

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W Zespole Szkół Technicznych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się apel zatytułowany „Drogi do Wolności”. Uczniowie klasy 1KB5 i 1PFS przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny prezentujący okoliczności utraty niepodległości przez Polskę oraz drogę do jej odzyskania...

W drugiej części uroczystości nauczyciele oraz uczniowie ZST wystąpili w Koncercie Pieśni Patriotycznej. Były to zespoły i soliści z klas: 2KB5, 3PKM, 2PK, 4BF, 3PS, 3KM, 2PFS, 1TF5, 3PF, 3BF4, w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki i pieśni, które towarzyszyły legionistom, żołnierzom oraz wszystkim walczącym o wolną Polskę.

Zwito NiepodlegBo[ci w ZST

Utwory te są wyrazem hołdu składanym patriotom, którzy poświęcili swe życie w walce o niepodległość naszego państwa. Występy pedagogów i uczniów dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć związanych z celebrowaniem Narodowego Święta Niepodległości.

„Budowlanka” wzięła także udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą: Szkoła Do Hymnu, w ramach której o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech