Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 04 wrzesień 2014 00:00

Sesja Rady Miejskiej cz.2 - ocena działalności Nyskiego Domu Kultury

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Radni Rady Miejskiej w Nysie spotkali się 27 sierpnia po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Informacja dotycząca przebiegu remontu zbiornika retencyjnego i przebudowy rzeki, stanowisko Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej w sprawie studium oraz ocena działalności NDK za 2013r. – to najważniejsze punkty sesji Rady Miejskiej w Nysie....

Ocena działalności Nyskiego Domu Kultury za 2013r

Radni ocenili działaność za 2013r. trzech gminnych instytucji, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Nyskiego Domu Kultury oraz Targowiska Miejskiego.

 

Najwięcej czasu zajęła radnym dyskusja wokół działalności NDK. Krytycznie do działalności tej instytucji wypowiadali się radni Ligii Nyskiej, Danuta Wąsowicz-Hołota i Piotr Smoter, których zdaniem kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej w tej instytucji wykazała wiele nieprawidłowści o których wcześniej już wspominali. Radny Jan Satora natomiast bardzo przychylnie wypowiadał się na temat działaności dyrektor NDK Janiny Janik. - Pani Janik jest ofiarą swojego pracoholizmu, nikt chyba nie kwestionuje merytorycznie wielości imprez, które się tam odbywają. Najlepiej nic nie robić, wowczas nikomu się nie narazimy – mówił Satora. 

 

Wiceburmistrz Nysy Aleksander Juszczyk wyjaśniał, że Nyski Dom Kultury przedłożył RIO informacje z realizacji wniosków pokontrolnych. - Jak na razie nie ma informacji, aby RIO wniosła zastrzeżenia. Rzecznik dyscypliny nie wszczął procedury. W międzyczasie policja na zlecnie prokuratury wszczęła postępowanie sprawdzjące po kontroli RIO. To postępowanie się toczy – mówił Juszczyk. Obecnie trwają w NDK rozliczenia dużych projektów, remontu placówki i pięciu imprez z okresu letniego.

 

Burmistrz Jolanta Barska powiedziała radnym, że po zebraniu informacji m.in. z policji, podejmie decyzję w sprawie NDK, biorąc też pod uwagę opinię stowarzyszeń na temat placówki.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Stanisław Arczyński podkreślił, że komisje Rady Miejskiej w Nysie dały pozytywne oceny. - Sprawozdanie z działaności NDK za 2013r. jest bardzo wyczerpujące, sporo się działo. Wszystkie sprawy badają instytucje do tego uprawnione – mówił Arczyński. Radni opozycji z władzami miasta długo wymieniali się argumentami na temat sytuacji w NDK.

Na koniec głos zabrała także dyrektor Janina Janik.

 

Ostatecznie wszystkie instytucje - w tym NDK - otrzymały pozytywną ocenę Rady Miejskiej w Nysie za 2013r.

 

image

image

 

Całość obrad jest do odsłuchania w multimediach na portalu nysa.pl <kliknij> 

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)