Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 04 wrzesień 2014 00:00

Nyska Regionalna Izba Gospodarcza na temat stadium i galerii Dekada

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Radni Rady Miejskiej w Nysie spotkali się 27 sierpnia po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Stanowisko Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej w sprawie studium zagospodarowania przestrzennego gminy...

Nyska Regionalna Izba Gospodarcza na temat stadium i galerii Dekada

Podczas obrad Rady Miejskiej 27 sierpnia, Nyska Regionalna Izba Gospodarcza zaapelowała do radnych o stabilność planowania przestrzennego.

To odpowiedź na lobbing firmy, która chce wybudować w centrum miasta galerię handlową choć nie może, bo kupiła teren pod hotel i handel, ale nie wielkopowierzchniowy.

Przedstawiciele Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej przyszli z apelem dotyczącym prac nad zmianą studium zagospodarowania przestrzennego gminy. - Apelujemy, aby nie zmieniać zbyt często planów przestrzennych. A szczególnie pod przymusem. To powoduje brak zaufania do gminy i niechęć do inwestowania. Lokalni przedsiębiorcy nie chcą nowych terenów pod handel wielkopowierzchniowy, poza obszarami wyznaczonymi 5 lat temu - przy ul. Zwycięstwa i Otmuchowskiej - mówił do radnych prezes NIG Piotr Liniewski.

 

Sławomir Kadróg z NRIG mówił, iż jeśli władze miejskie zgodzą się na galerię w centrum, nikt nie kupi od gminy terenów już przeznaczonych na handel wielkopowierzchniowy i budżet miasta poniesie straty. - Jeżeli zmienicie stadium na mzk to efekt ekonomiczny będzie taki, że gmina nie sprzeda terenów. Za trzy lata będzie obwodnica, gmina ma kolejny teren przy ul. Otmuchowskiej, jeśli nasycenie bedzie za duże, nikt nie kupi tej działki. Nie odnosimy się do aspektu urbanistycznego, społecznego, ale ekonomicznego – mówił Kadróg.

image

image

 

Całość obrad jest do odsłuchania w multimediach na portalu nysa.pl <kliknij> 

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)