Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 26 październik 2021 09:12

„Smaki pogranicza” - polsko-czeskie gotowanie w "Rolniku"

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W poniedziałek, 25 października, w nyskim Rolniku, odbyło się „wspólne polsko-czeskie gotowanie” w ramach projektu „Smaki pogranicza”. Przy stole kuchennym stanęli uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie oraz młodzież z Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník...

Uczniowie wspólnie przygotowywali polskie i czeskie potrawy. Na stole królowały nasze potrawy, pierogi ruskie oraz uszka z  barszczem. Natomiast młodzież z nyskiego Rolnika mogła poznać smak czeskiej zupy z kiszonej kapusty z kiełbasą. Uczestnicy warsztatów podkreślali, że było to ciekawe doświadczenie kulturowe oraz smakowe.  W spotkaniu wzięły udział członek Zarządu Powiatu Joanna Burska oraz sekretarz Powiatu Alina Karnaś-Burska.

Dzięki realizacji projektu nawiązane zostały również bliższe więzi pomiędzy młodzieżą i kadrą nauczycielską szkół z Polski i Czech. Wspólne gotowanie pozwoliło na bliższe poznanie się, harmonijną współpracę i współdziałanie pomimo różnic językowych i kulturowych.

Polsko-czeskie gotowanie  - Starostwo Powiatowe w Nysie

Uczestnicy spotkania otrzymali gadżety projektowe (deski i fartuszki kuchenne) oraz publikację – notes kulinarny „Smaki pogranicza”. W ramach projektu odbędą się również warsztaty kulinarne, które są zaplanowane na grudzień. My już nie możemy się doczekać!

Projekt "Smaki pogranicza" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Pradziad oraz ze środków budżetu państwa.

Partner Projektu Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník.

Logo

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech