Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 20 październik 2021 16:46

Uczniowie z ZST ćwiczą suwanie azbestu

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie biorą udział w projekcie „Specjalistyczne kompetencje absolwentów szansą na zatrudnienie w budownictwie na transgranicznym rynku pracy” realizowanym przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach oraz Uniwersytet Techniczny w Ostravie w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

uczniowie w okularach 3D

oprogramowanie

W ramach projektu realizowane są wykłady oraz ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie zdobywają wiedzę na temat powszechnie niegdyś używanego w budownictwie azbestu. Dzięki trójwymiarowym okularom oraz specjalnemu oprogramowaniu przyszli budowlańcy przenoszeni są do wirtualnej rzeczywistości, gdzie uczą się jak w bezpieczny sposób pracować z tym materiałem. Program umożliwia pracę według konkretnego scenariusza w różnych warunkach np. na dachu czy w kotłowni, a także wybór odpowiednich technik pracy, ubrań czy sprzętu. Dzięki nowym technologiom uczniowie mają możliwość zdobywać specjalistyczne kompetencje w bezpieczny sposób.

Usuwanie azbestu  - Starostwo Powiatowe w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech