Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 15 październik 2021 15:56

Zmiana zasad parkowania na ulicy Piastowskiej w Nysie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Od początku listopada, od poniedziałku do soboty, parkowanie na ul. Piastowskiej w Nysie (włącznie z garażem podziemnym) i na części ul. Szopena (przy Zespole Szkół Technicznych) będzie dostępne wyłącznie dla posiadaczy EM-karty pasażera wydanej przez PKS w Nysie Sp. z o.o. W niedzielę miejsca parkingowe będą ogólnodostępne...

Powstanie parkingu Parkuj & Jedź to realizacja istotnego elementu projektu pn. „Zintegrowany Transport Subregionu Południowego - etap I”, mającego poprawić komunikację w Nysie i zachęcać mieszkańców do łączenia różnych środków transportu, zwiększając wykorzystanie transportu zbiorowego. W ramach zadania, w październiku zainstalowanych zostanie na ul. Piastowskiej i części ul. Szopena siedem automatów parkingowych wydających bilety parkingowe posiadaczom ważnych biletów miesięcznych PKS w Nysie Sp. z o.o., zapisanych dodatkowo w wersji elektronicznej na tzw. EM-karcie pasażera, wydawanej bezpłatnie do biletu miesięcznego zakupionego w PKS Nysa.

Zmiana zasad parkowania na ulicy Piastowskiej w Nysie

Tworzenie tego typu miejsc postojowych ma na celu zachęcenie posiadaczy samochodów do kontynuowania podróży komunikacją zbiorową, czego efektem ma być zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i emisji spalin w centrum miasta – podkreśla Damian Nowakowski wicestarosta nyski.

Wszystkie parkingi typu „Parkuj i Jedź” w Polsce i za granicą funkcjonują w podobny sposób, czyli umożliwiają parkowanie pojazdów wyłącznie w celu przesiadki na komunikację zbiorową, a dostęp do parkingów ograniczony jest do posiadaczy biletów okresowych zapisanych na kartach miejskich.

Warto dodać, że działaniem komplementarnym, realizowanym w ramach tego samego projektu był również zakup siedmiu autobusów z napędem konwencjonalnym spełniającym wymagania normy emisji spalin Euro 6 oraz jednego autobusu z napędem elektrycznym.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech