Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 14 październik 2021 11:18

Dzień Edukacji Narodowej

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Nauczyciele i pracownicy oświaty ze szkół prowadzonych przez powiat nyski odchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, które odbyły się, w środę, 13 października, Zarząd Powiatu nagrodził dyrektorów oraz nauczycieli, którzy wykazali się największym zaangażowaniem i osiągnęli znaczące sukcesy w pracy zawodowej....

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Promocji Damian Wylężek, Kazimierz Darowski naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, skarbnik Powiatu Bogusława Stankiewicz. Uroczystość zgromadziła również grono pedagogów i dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu nyskiego.

DzieD Edukacji Narodowej

W przemówieniu starosta Andrzej Kruczkiewicz podziękował nauczycielom za codzienną pracę i zaangażowanie, dzięki którym młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu. Podziękował dyrektorom i nauczycielom, za ich całoroczną pracę szczególnie w okresie pandemii. W imieniu Zarządu Powiatu starosta życzył również wszystkim nauczycielom, samych sukcesów w pracy, nieustającej aktywności i kreatywności, aby zawód nauczyciela cieszył się powszechnym szacunkiem, przynosił oczekiwane efekty i dawał jak najwięcej powodów do satysfakcji.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech