Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 11 październik 2021 11:12

Wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W piątek, 8 października, odwiedziliśmy Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie. Spotykając się z uczestnikami i pracownikami ZAZ-u mieliśmy okazję po raz kolejny zobaczyć jak ważną rolę pełnią ośrodki wsparcia w procesie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Podczas spotkania zostały omówione cele strategiczne rozwoju i dalszych działań na rzecz ZAZ w Nysie. Spotkanie było również okazją do konsultacji i wymiany doświadczeń, a także powstało kilka świetnych pomysłów, których realizacja pozwoli na dalszy rozwój uczestników ZAZ w Nysie.

Warto dodać, Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej, a także integracji dla osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie. Osoby zatrudnione w zakładzie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe w zakresie krawiectwa, stolarstwa, ogrodnictwa, informatyki, czy opieki nad seniorami, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Szyją m.in. torby, pościele, tworzą budki dla owadów, meble, medale oraz wykonują wiele innych wspaniałych prac na zamówienie dla lokalnych przedsiębiorców.

W spotkaniu uczestniczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu, wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Izabela Damboń-Kandziora, zastępca Dyrektora ROPS w Opolu Agnieszka Gabruk, burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.

Wizyta w ZakBadzie Aktywno[ci Zawodowej

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech