Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 30 wrzesień 2021 15:05

Udział nyskich piłkarzy w turnieju piłkarskim w Szumperku

W dniu 28 września 2021 r w partnerskim mieście Szumperk (Czechy) odbył się turniej piłkarski, w którym wzięło udział 12 drużyn z rocznika 2011 oraz 12 drużyn z rocznika 2013, w tym nasze drużyny z Klubu Sportowego Polonia...

W każdym roczniku były 3 grupy po 4 zespoły, grali każdy z każdym w grupie. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy grały w tzw. Lidze Mistrzów, a 2 ostatnie w Lidze Europy. Mecze odbywały się  każdy z każdym, co wyłoniło zwycięzców turnieju.

Nasze drużyny pod opieką trenerów p. Roberta Mazańskiego i Janusza Szury zajęły 8 miejsce (z rocznika 2011) i 9 miejsce (z rocznika 2013).

Ponadto nasz młody piłkarz z Nysy Jakub Szura  został wyróżniony jako najlepszy zawodnik z rocznika 2011, a Aleksander Pamuła z rocznika 2013.

Na końcu turnieju starosta  Tomas Spurny wręczał puchary i dyplomy oraz  podziękował  drużynom za  udział w rozgrywkach.

Organizacją  wyjazdu zajęło się Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy, w którym również udział brali jego członkowie, we współpracy z klubem sportowym Polonia.

Nyska grupą zajmował  się Bohuslav Vondruska z wydziału kultury i sportu w urzędzie miasta Szumperk, z którym wstępnie ustalono ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy  kolejne sportowe imprezy z udziałem mieszkańców Szumperka i Nysy.

UdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w SzumperkuUdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w Szumperku

UdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w SzumperkuUdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w SzumperkuUdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w SzumperkuUdziaB nyskich piBkarzy z Nysy w turnieju piBkarskim w SzumperkuRedaktor: Andrzej Babiński

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 wrzesień 2021 15:56
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech