Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 21 wrzesień 2021 09:15

Umowy na przejścia dla pieszych w powiecie podpisane

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz zawarł z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim umowy o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na terenie powiatu nyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w poniedziałek, 21 września, w Starostwie Powiatowym w Namysłowie...

Otrzymane rządowe dofinansowanie wynosi 6️⃣0️⃣6️⃣ 5️⃣1️⃣2️⃣ zł.

Dzięki pozyskanym środkom zostanie wybudowanych siedem przejść dla pieszych na drogach powiatowych, m.in. w Głuchołazach, Paczkowie, Otmuchowie, Korfantowie, Nysie, Reńskiej Wsi oraz w miejscowości Konradów. Wartość zadań wynosi 758 140 zł.

Zadania obejmują przebudowę i budowę przejść dla pieszych na drogach powiatowych:

DP 1681 O ul. Powstańców Śląskich w Głuchołazach. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się przedszkole, szkoła, park zdrojowy. Ulica Powstańców Śląskich prowadzi do przejścia granicznego Głuchołazy - Zlaté Hory. Wartość zadania 93 000 zł

1681 O w miejscowości Konradów. Obecnie ciągiem pieszo - rowerowym przebiega jedyna trasa do przejścia granicznego Głuchołazy - Zlaté Hory  oraz trasa w kierunku miejscowości turystycznych Jarnołtówek i Pokrzywna, gdzie znajduje się bardzo dużo atrakcji turystycznych i miejsc noclegowych. Ponadto, przed przejściem pieszo - rowerowym zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz dodatkowo w celu spowolnienia ruchu zamontowane zostaną progi akustyczne oraz pomiar prędkości. Wartość zadania 132 960 zł.

DP 1530 O ul. Kościuszki w Korfantowie. Przejścia powstaną w pobliżu dwóch dużych obiektów handlowo - usługowych oraz parkingów. Na ten cel zostanie przeznaczonych 113 000 zł.

DP 2169 O ul. Kraszewskiego w Nysie. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajdują się parkingi, park miejski oraz targowisko miejskie. W okolicy jest również Centrum Mandatowe. Chodnikiem przebiega także trasa piesza do placówek oświatowych. Wartość zadania 173 400 zł.

DP 1650 O ul. Sienkiewicza w Otmuchowie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się markety oraz parkingi. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota w wysokości 89 760 zł.

DP 2236 O ul. Mickiewicza w Paczkowie. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się plac zabaw. Chodnikiem przebiega trasa piesza do szkoły podstawowej oraz na cmentarz komunalny. Wartość zadania 90 800 zł.

1601 O w miejscowości Reńska Wieś. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się szkoła oraz Urząd Gminy Pakosławice. Przed przejściem w celu spowolnienia ruchu zamontowane zostaną progi akustyczne. Wartość inwestycji 65 220 zł.

Inwestycje zostaną zrealizowane do czerwca 2022 roku.

Umowy na przej[cia dla pieszych podpisane

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech