Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 09 wrzesień 2021 09:51

Umowa z wykonawcą modernizacji dworca podpisana

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
 

Umowa na “Budowę subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Nysie” podpisana. Oznacza to, że za 12 miesięcy nyski dworzec będzie nie do poznania. Zmieni się również najbliższe otocznie obiektu...

W najbliższych dwóch tygodniach dopniemy wszystkie formalności technicznie i około 20 września sprzęt pojawi się na budowie – mówi Paweł Rosiek, Prezes Zarządu firmy Rocon z Tułowic. – Do momentu, do którego będzie to możliwe, będziemy chcieli udostępniać dworzec dla pasażerów.

Gmina zrealizuje obszerny zakres rewitalizacji całego terenu. Oprócz odnowienia fasady budynku i wnętrza poczekalni, poprawiona będzie bryła obiektu. Wykonawcę czeka m.in. wymiana instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, czy też wymiana dachu. Samo otoczenie Centrum ma być nowoczesne i przyjazne pasażerom. Dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami i tzw. poczekalnia pod chmurką. Wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych, a ulica Racławicka zyska nową nawierzchnię.

Do zadań Powiatu będzie należeć m.in. zadbanie o komfort podróżnych, poprzez budowę nowych peronów z zadaszeniem. Kolejne zadanie to budowa jezdni manewrowej dla pętli autobusowej, z której będą mogli korzystać również przewoźnicy zewnętrzni.  Gmina i Powiat otrzymały na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy, że Nysa będzie jednym z węzłów w kontekście budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wykonawca budowy Centrum Przesiadkowego wykonał wcześniej m.in. renowację Placu Kopernika. 

Umowa z wykonawc modernizacji dworca podpisana

Umowa z wykonawc modernizacji dworca podpisana

 

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech