Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 02 wrzesień 2021 10:04

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
Wczoraj uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Wszyscy zgodnie mają nadzieję, że tym razem nie będzie potrzeby wprowadzania nauki hybrydowej.

W pandemii nauczyciele wykazali się ogromnym poczuciem odpowiedzialności za swoich uczniów i pracę. Szybko nabyli nowe umiejętności oraz opanowali nowe narzędzia pracy. Dyrektorzy musieli dobrze zarządzać sytuacją kryzysową oraz opracować nowe procedury bezpieczeństwa. Są one teraz niezbędne na czas nauki stacjonarnej oraz przygotowane pod ewentualny scenariusza na powrót do nauczania zdalnego. – Mam nadzieję, że nauka będzie odbywać się w murach szkoły – powiedziała podczas inauguracji nowego roku szkolnego Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Maria Wiercigroch. – Najlepsza nauka, to nauka szkolna, ale to będzie od Was Kochani wymagać specjalnych zachowań. Myjcie często ręce i zakładajcie maseczki w większych grupach.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego dla “pierwszaków” przygotowano pakiety startowe, wśród nich flaga Polski oraz kalendarz na rok szkolny.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

 

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania Również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy  szczególnie gorąco powitani zostali uczniowie klasy I, rozpoczynający swoją przygodę ze szkołą oraz czwartoklasiści, którzy rozpoczynają II etap edukacyjny. Dzieci wraz z rodzicami zostały przywitane przez Dyrektor Beatę Szymczakowską, która pojawiła się w stroju podróżnika. W ten sposób uzmysłowiła uczniom, że szkoła jest podróżą, w którą wyruszają, aby poszerzyć swoją wiedzę, poznać wiele nowych, ciekawych postaci, miejsc i wydarzeń oraz poszukiwać najlepszych dróg do osiągnięcia wytyczonych celów. Pani Dyrektor nawiązała również do kazania wygłoszonego na Mszy św. rozpoczynającej rok szkolny podkreślając, że każdy uczeń ma swoje talenty, a nauczyciele dołożą starań, aby je w młodych ludziach odkryć, pielęgnować i rozwijać.

Wszystkim uczniom życzymy udanego powrotu do szkoły i jak najmniej utrudnień w związku z pandemią. Pedagogom jak zawsze życzymy dużo wytrwałości i pogody ducha.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

 Redaktor: Andrzej Babiński

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech