Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 01 wrzesień 2021 11:50

Samorządowcy oddali hołd ofiarom i bohaterem II Wojny Światowej

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
Dziś samorządowcy nie mogli zapomnieć o jednej z najważniejszych dat w historii Polski. Uroczystości z okazji wybuchu najbardziej krwawego zbrojnego konfliktu w historii odbyły się pod pomnikiem Patriotom Polskim.

Bez weteranów i dzieci. Mamy nadzieję, że to już ostatni raz w skromnej oprawie składamy hołd walczącym za naszą wolność. Dziś przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. – To data tragiczna w historii świata, dlatego wyciągnijmy wnioski – mówi Wicemarszałek Woj. Opolskiego, Antoni Konopka. – Ważny jest przekaz historyczny i to, abyśmy najmłodszym pokoleniom mówili prawdę i czym jest wojna i nienawiść.

W tym roku nie było oficjalnych przemówień i apelu do młodych. Również ilość delegacji została ograniczona do minimum. To z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców, w kontekście trwającej pandemii. Dziś obchodzimy również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony 25 kwietnia 1997 roku  przez Sejm RP jako święto obrońców Ojczyzny.

 

 

 

 Samorzdowcy oddali hoBd ofiarom i bohaterem II Wojny Zwiatowej Obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Zwiatowej oraz Dnia Weterana

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech