Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 23 sierpień 2021 09:55

Za nami IV Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W sobotę, 21 sierpnia, odbył się koncert konkursowy w ramach IV Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki. Wspaniałe wykonania konkursowe można było usłyszeć w Bastionie Św. Jadwigi w Nysie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Nyski...

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 16 wykonawców (soliści, duety, zespoły i chór) z 10 krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Program festiwalu obejmował cztery koncerty: dwa w Opolu oraz po jednym w Nysie i Niemodlinie. Festiwal rozpoczął się w piątek na opolskim pl. Wolności koncertem inauguracyjnym, który został połączony m.in. z biesiadą integracyjną w staropolskim klimacie. W sobotę, w Barstionie Św. Jadwigii odbył się koncert konkursowy. W niedzielę w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej polonijni muzycy zaprezentowali się podczas koncertu laureatów. Na scenie można było podziwiać 16 występów (soliści, duety, zespoły i chór) artystów z 10 krajów europejskich i z USA. Wykonali piosenki (niektóre autorskie) zaakceptowane wcześniej przez komisję artystyczną.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert „Polonijna plejada gwiazd”. Rozpocznie się on w poniedziałek, 23 sierpnia o 17.00 w Domu Kultury w Niemodlinie.

Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Ojczyzną. Organizatorką i pomysłodawczynią festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole.

Za nami IV Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech