Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
niedziela, 15 sierpień 2021 21:46

Święto Wojska Polskiego 2021 w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jak co roku władze samorządowe oddały hołd żołnierzom Rzeczypospolitej...

W tym roku wieńce złożyli sekretarze Gminy Nysa Piotr Bobak oraz Powiatu Nyskiego Alina Karnaś-Burska. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego nie zabrakło również przedstawiciela służb mundurowych oraz radnych Rady Miejskiej w Nysie.

Święto Wojska Polskiego ustanowione zostało na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w dniach 12–15 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wydarzenia te zadecydowały o zachowaniu przez Polskę niepodległości oraz udaremniły plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Bitwę tę nazywa się często „Cudem nad Wisłą”.

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina Nysa

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina Nysa

Zwito Wojska Polskiego

Alina Karnaś-Burska, sekretarz Powiatu Nyskiego w imieniu Zarządu Powiatu Nyskiego razem z delegacją samorządowców oraz służb mundurowych złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na nyskim rynku.

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina Nysa

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina Nysa

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina Nysa

Zwito Wojska Polskiego 2021 - Gmina NysaRedaktor: Andrzej Babiński

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech