Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 02 sierpień 2021 11:25

Nysa pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
W niedzielę obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cała Polska oddała hołd bohaterom Powstania. Także Nysa pamiętała o tych, którzy w czasie wojennej zawieruchy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę...
 
Punktualnie w godzinę „W” delegacja, złożona m.in. z władz samorządowych symbolicznie złożyła znicze pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00. Do walki stanęło około 50 tys. osób. Powstanie trwało 63 dni i pochłonęło życie ok. 20 tysięcy żołnierzy i 180 tysięcy cywilów, a Warszawa praktycznie przestała istnieć. Na osobisty rozkaz Hitlera przez 3 miesiące opustoszałe miasto było rabowane oraz systematycznie burzone i palone dom po domu.

1 sierpnia cała Polska pamięta o tych, którzy bohatersko walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. W ubiegłą niedzielę członek zarządu powiatu nyskiego Joanna Burska w imieniu Zarządu Powiatu, razem z delegacją władz samorządowych i służb mundurowych oddała hołd Powstańcom Warszawskim zapalając znicze pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Godzina

Nysa pamita o bohaterach - Gmina Nysa Nysa pamita o bohaterach - Gmina Nysa

Redaktor: Łukasz Bressa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech