Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 28 czerwiec 2021 11:58

25 lat przyjaźni Nysy z Šumperkiem

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
W dniu 23 czerwca 2021 roku w Šumperku odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego świętowano 25 lat współpracy partnerskiej...

Umowa partnerska została podpisana 24 maja 1996 roku. Ze strony Nysy umowę podpisali ówczesny burmistrz Nysy Mieczysław Warzocha i Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Suski, natomiast stronę Šumperka reprezentowali ówczesny burmistrz Petr Krill i zastępca burmistrza Zdeněk Zerzáň.

25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem Oficjalne spotkanie odbyło się w sali zabytkowego ratusza, gdzie delegacja z Nysy na czele z Zastępcą Burmistrza Nysy Markiem Rymarzem, Sekretarzem Miasta Piotrem Bobakiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Nysie Pawłem Nakoniecznym podpisali wspólną deklarację kontynuowania i umocnienia współpracy partnerskiej pomiędzy miastami.

25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem

Podczas spotkania podkreślano jak ważna jest wspólna inspiracja i ciągłe inwestowanie w przyjaźń.„Współpraca z Šumperkiem jest dla nas sprawą serca, nawiązaliśmy osobiste relacje. Bardzo to doceniamy. W Šumperku czujemy się jak w domu. Liczę na kolejne dwadzieścia pięć lat współpracy” – podkreślił Marek Rymarz, zastępca burmistrza Nysy.

25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem

 Następnie program kontynuowano w kościele klasztornym, gdzie odbył się wernisaż obrazów malarza Pawła A. Taťoun. Na podstawie obrazów wydany został wspólny kalendarz na 2021 rok.Wystawa zatytułowana jest – „Šumperk i Nysa w malarstwie P. A. Taťouna – 25-lecie partnerstwa”.Otwarcie wernisażu uświetnił folkowy zespół Hudáci z Šumperka.

25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem25 lat przyjazni Nysy z Šumperkiem

Redaktor: Agnieszka Złotowska

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech