Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 25 sierpień 2014 00:00

Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „Nysa” wystąpił na Festiwalu Folklorystyczny w Sumperku

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Zespół Tańca i Pieśni Ludowej "Nysa" działający przy Stowarzyszeniu Artystycznym Miłośników Folkloru w dniu 17 sierpnia 2014r. był gościem na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Sumperku....

XXIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny odbył się w Sumperku, partnerskim mieście Nysy. W dniach od 15-17 sierpnia 2014 r. odbywały się liczne koncerty i imprezy towarzyszące. Nysę reprezentował Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „Nysa” działający przy Stowarzyszeniu Artystycznym Miłośników Folkloru pod kierownictwem Roberta Woźniaka. Podobnie jak w zeszłym roku program zespołu został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez widownię oraz organizatorów festiwalu. Zespół jednocześnie dostał informację o zaproszeniu na przyszłoroczny jubileuszowy XXV festiwal. Był to drugi występ młodziutkiego zespołu Tańca i Pieśni Ludowej "NYSA", który powstał w ubiegłym roku. 

image 

image 

image 

 image 

image 

Festiwal z roku na rok gromadzi coraz większą rzeszę miłośników kultury ludowej, chcących pielęgnować dawne zwyczaje i zachować swoją odrębność.

 

Robert Woźniak - Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „Nysa”