Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 14 maj 2021 16:42

WTZ w Nysie otrzymał nowy mikrobus do przewozu podopiecznych

Napisał

W środę, 12 maja, odbyło się uroczyste przekazanie mikrobusu dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nysie. Zakup samochodu był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”...

Dofinansowanie do zakupu samochodu ze środków PFRON wyniosło 87 335,46 zł. Pozostała część kosztów projektu pokryta została ze środków Powiatu Nyskiego w wysokości 33 202, 54 zł. Całkowity kosz zakupu wyniósł 1️⃣2️⃣0️⃣ 5️⃣4️⃣0️⃣ zł.

Mikrobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zakup samochodu na potrzeby placówki pozwoli na bezpieczny przewóz osób niepełnosprawnych. Tym samym uczestnicy WTZ będą mogli bez przeszkód uczestniczyć regularnie w zajęciach aktywizacyjnych, jak również będą mieli zapewniony stały dostęp do rehabilitacji, czy też ośrodków kultury.

W przekazaniu mikrobusu uczestniczyli: starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, dyrektor PCPR w Nysie Krystyna Wilisowska, dyrektor Opolskiego Oddziału PFRON Łukasz Żmuda, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nysie Małgorzata Kołek oraz ks. Eugeniusz Magierowski, który uroczyście poświęcił nowy samochód.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech