Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 28 kwiecień 2021 12:46

Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Nysa

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Dziś w Hali Nysa uroczyście otwarto największy w powiecie, Punkt Szczepień Powszechnych. Dziennie będzie mogło się tutaj zaszczepić nawet 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ osób. Dzięki temu w ciągu 12 tygodni uda się podać szczepionkę wszystkim chętnym z terenu powiatu nyskiego....

Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Nysa powstał dzięki wzorowej współpracy na szczeblu gminnym, powiatowym i rządowym.

- Egzamin z Narodowego Programu Szczepień, tu w Nysie, został zdany na piątkę z plusem. To egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności, który pozwoli nam wrócić do normalności, której tak bardzo potrzebujemy - mówiła posłanka Violetta Porowska.

- Szczepmy się nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich najbliższych – apelował Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Za utworzenie punktu od strony medycznej odpowiedzialna była Optima Medycyna SA. Jej prezes Adam Szlęzak dziękował wszystkim, którzy przyczynili  do dzisiejszego otwarcia.

- Kiedy zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu to wiedziałem, że będzie to z jedno z najważniejszych działań jakie Optimie przyszło realizować. Było to zadanie niezwykle trudne technicznie, ale bardzo ważne w kategoriach społecznych – mówił.

Punkt Szczepień Powszechnych na koronawirusa w Hali Nysa będzie działał 7 dni w tygodniu w godz. 8 do 18. Na miejscu działa sześć stanowisk.

Otwarcie Punktu SzczepieD Powszechnych w Hali Nysa

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech