Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 18 sierpień 2014 00:00

Czwartki lekkoatletyczne Nysa 2014 – III zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

W dniu 14 sierpnia 2014r. na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się trzecie zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych” . Do zawodów zgłosiło się 80 dzieci i młodzieży, która rywalizowała ze sobą w konkurencjach: bieg na 50 m, 100 m oraz 300 m, tor przeszkód dla przedszkolaków oraz rzut piłeczką palantową.

Najmłodsi dzielnie walczyli o zwycięstwo przy niewielkiej pomocy swoich rodziców.

 

 

 image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód dziewcząt

I miejsce – Martha Herman – czas 16,38 s

II miejsce – Weronika Duda – czas 16,68 s

III miejsce – Laura Żukowska – czas 17,28 s

 

Tor przeszkód chłopców

I miejsce – Maksymilian Raczyński – czas 18,25 s

II miejsce – Wojtek Durejko – czas 24,50 s

III miejsce – Kamil Szczerski – czas 32,90 s

 

Bieg na 50 m dziewcząt

I miejsce – Martha Herman – czas 10,87 s

II miejsce – Weronika Duda – czas 11,96 s

III miejsce – Oliwia Leśny – czas 12,06 s

 

Bieg na 50 m chłopców

I miejsce – Mateusz Oszytko – czas 10,93 s

II miejsce – Maksymilian Raczyński – czas 12,44 s

III miejsce – Rysio Białczuk – czas 14,24 s

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – II

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Zuzia Król – czas 20,25 s

II miejsce – Marysia Bender – czas 20,72 s

III miejsce – Wiktoria Dykta – czas 22,04 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Jakub Olejniczak – czas 18,31 s

II miejsce – Kacper Durejko – czas 18,97 s

III miejsce – Mikołaj Antczak – czas 19,00 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Wiktoria Rochatyńska – 10,20 m

II miejsce – Zuzia Król – 9,50 m

III miejsce – Marysia Bender – 8,20 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Jakub Olejniczak – 22,80 m

II miejsce – Piotr Jasiński – 22,40 m

III miejsce – Mikołaj Antczak – 20,80 m

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. III – IV

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Ola Janusz – czas 17,19 s

II miejsce – Martyna Szelwach – czas 17,81 s

III miejsce – Daria Chmura – czas 18,11 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Jakub Soloch – czas 16,46 s

II miejsce – Michał Raszczuk – czas 17,35 s

III miejsce – Paweł Skowron – czas 17,39s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Ola Janusz – 21,00 m

II miejsce – Karolina Szelwach – 20,10 m

III miejsce – Natalia Kuczma  – 17,60 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Daniel Hund – 43,80 m

II miejsce – Michał Raszczuk – 28,00 m

III miejsce – Filip Reja – 27,60 m

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. V - VI

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Zuzanna Żukowska – czas 15,19 s

II miejsce – Maja Dumańska – czas 16,32 s

III miejsce – Natalia Łęska – czas 16,51 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Dawid Pułkowski – czas 16,25 s

II miejsce – Maciej Ryszewski – czas 17,12 s

III miejsce – Łukasz Matysiok – czas 17,15 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 26,70 m

II miejsce – Natalia Łęska – 24,60 m

III miejsce – Alicja Tomaszewska  – 23,50 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Łukasz Matysiok – 36,10 m

II miejsce – Jakub Cieleń – 31,10 m

III miejsce – Adrian Janczak – 29,80 m

 

SZKOŁA GIMNAZJALNA

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Marta Ligocka – czas 14,44 s

II miejsce – Aleksandra Stefanowicz – czas 17,52 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Wiktor Matysiak – czas 13,90 s

II miejsce – Patryk Zawadzki – czas 14,25 s

III miejsce ex aequo – Krystian Jemielewski, Mateusz Jemielewski – czas 15,10 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Aleksandra Stefanowicz – 21,60 m

II miejsce – Marta Ligocka – 20,30 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Patryk Zawadzki – 61,20 m

II miejsce – Piotr Hajdas – 54,00 m

III miejsce – Wiktor Matysiok – 51,30 m

 

Bieg na 300 m dziewcząt - OPEN

I miejsce – Marta Ligocka – czas 51,47 s

II miejsce – Natalia Łęska – czas 58,25 s

III miejsce – Martyna Szelwach – czas 58,85 s

 

Bieg na 300 m chłopców - OPEN

I miejsce – Piotr Hajdas – czas 48,33 s

II miejsce – Patryk Zawadzki – czas 51,66 s

III miejsce – Wiktor Matysiok – czas 53,44

 

image

 

image

 

image

 

image 

Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz słodycze i napoje, które wręczał Kierownik Nyskiego Ośrodka Rekreacji – Jan Taramina.

 

Były to trzecie zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych”. Kolejne, ostatnie już spotkanie odbędzie się  21 sierpnia br.

 

Nyski Ośrodek Rekreacji