Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 11 sierpień 2014 00:00

Budżet Obywatelski w Nysie - zgłoś swój pomysł

W dniu 8 sierpnia odbyło się spotkanie informacyjne na temat budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy sami mogą zdecydować, na jakie inwestycje wydać 750 tysięcy złotych z budżetu miasta w 2015 roku.

Na spotkaniu mieszkańcy Nysy mogli dowiedzieć się między innymi, czym jest budżet obywatelski i jak prawidłowo wypełnić formularz zgłoszeniowy projektu. Na pytania mieszkańców odpowiadali przedstawiciele Urzędu Miasta w Nysie. 

image

image

image

image

image

image

image

Projekty do realizacji będą mogli zgłaszać mieszkańcy gminy Nysa od 11 sierpnia, na takie zadania jak: budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury gminnej, działanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców, czy wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wnioski mieszkańcy będą mogli wysyłać drogą mailową, pocztą lub dostarczać osobiście do Urzędu Miejskiego w Nysie. Wszystkie wnioski mieszkańców zostaną zweryfikowane pod względem prawnym i merytorycznym. Analiza wniosków będzie przeprowadzona pod względem zgodności z obowiązującą strategią gminy, możliwości realizacji, rzeczywistego kosztu oraz możliwości zabezpieczenia w kolejnych budżetach gminy Nysa ewentualnych kosztów powstałych w wyniku realizacji projektu. Wnioski zostaną poddane głosowaniu mieszkańców. Głosować będzie można tylko na jeden wniosek. Do realizacji przyjęte zostaną te wybrane wnioski, które uzyskały największą liczbę głosów.

 

Zarządzenia burmistrz Nysy w tej sprawie, regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz karta do głosowania na stronie: archiwum.nysa.eu

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 marzec 2018 22:33
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech