Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 20 listopad 2020 16:09

Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Komendantka Hufca ZHP Nysa im. Karpatczyków, phm. Violetta Sikora przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza i starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza...

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei, życia pozbawionego konfliktów i waśni. W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło służby”.

Starosta złożył podziękowania za podtrzymywanie tej pięknej tradycji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju oraz odwzajemnił się życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Corocznie Betlejemskie Światło Pokoju zapalane jest od palącego się wiecznie ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, przekazywane przez skautów, obiega cały świat i dociera do krajów na wszystkich kontynentach. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Polscy harcerze przejmują Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Akcja ta została rozpoczęta w naszym kraju w 1991 roku i realizowana jest do dziś przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Niosą oni lampiony ze Światłem do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Betlejemskie ZwiatBo Pokoju dotarBo do Starostwa

Komendantka Hufca ZHP Nysa im. Karpatczyków, phm. Violetta Sikora przekazała na ręce Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza Betlejemskie Światełko Pokoju.