Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 19 listopad 2020 14:42

Rozmawiano o sytuacji epidemicznej w powiecie nyskim

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W czwartek, 19 listopada, odbyło się w formie wideokonferencji posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczyli w nim starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Damian Nowakowski, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, Jolanta Barska przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Infrastruktury, Czesław Biłobran przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Janusz Trzęsimiech Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nysie...

W trakcie spotkania zapoznano się z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji epidemicznej w powiecie nyskim. Aktualnie, do 18 listopada, od początku epidemii odnotowaliśmy 3602 stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 552 ozdrowieńców, 59 zgonów. Obecnie 74 osoby są hospitalizowane.

Na terenie powiatu działa 5 punktów pobrań. Od 24 września do 16 listopada przebadano łącznie w punktach pobrań (Nysa, Paczków, Otmuchów, Korfantów) - 3255 osób. Do tej pory najwięcej wymazów pobrano w Nysie. W punkcie działającym przy ul. Sudeckiej 23 (przed Halą Nysa) w okresie od 24 września przebadano aż 2176 osób, w Paczkowie – 557, Otmuchowie – 410, Korfantowie – 112.

Podczas posiedzenia rozmawiano również o podjętych działaniach i środkach zabezpieczających w Domach Pomocy Społecznej w związku z występującymi zakażeniami. Sytuacja na bieżąco jest stale monitorowana.

Zwrócono również uwagę na celowość ograniczenia kontaktów bezpośrednich, zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek, a przede wszystkim do stosowania się do obowiązujących obostrzeń.

W związku z tym, Zarząd Powiatu ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Kto nie nosi, ten roznosi", którego ideą jest promowanie właściwego (czyli zasłaniającego nos i usta) sposobu noszenia maseczki jako sposobu na skuteczną walkę z koronawirusem. Akcja ma celu informowanie społeczności o konieczności noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz kształtowanie prawidłowych zachowań.

Rozmawiano o sytuacji epidemicznej w powiecie nyskim