Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 19 listopad 2020 14:33

"Świętu-jemy" i gotujemy! Stwórzcie z nami wyjątkową książkę!

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

- Nasza wielokulturowość często wyraża się w tym, co mamy na stole, dlatego postanowiliśmy zebrać przepisy naszych mieszkańców i stworzyć wyjątkową książkę kulinarną z przepisami świątecznymi – mówi Joanna Burska z Zarządu Powiatu Nyskiego...

Tak jak piękny i różnorodny jest krajobraz powiatu nyskiego, tak samo niezwykła i zróżnicowana jest nasza kultura. Smaki naszego powiatu są efektem przenikania tradycji kulinarnych polskich, czeskich, kresowych, góralskich i niemieckich.To sprawia, że wśród regionalnych smakołyków każdy znajdzie coś dla siebie.

Czasem, który szczególnie pobudza nasze kulinarne ambicje jest Boże Narodzenie, wtedy chętniej oddajemy się wspólnemu gotowaniu, żarliwiej wertujemy książki kulinarne w poszukiwaniu wyjątkowych przepisów/receptur.

- Mając na uwadze, że w wielu domach są takie pyszne, wyjątkowe przepisy, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie proponujemy naszym mieszkańcom stworzenie naszej własnej, wspólnej książki kulinarnej z tradycyjnymi recepturami na świąteczne smakołyki – zachęca Joanna Burska.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu nyskiego do tworzenia tej wyjątkowej pozycji, która zostanie wydana w formie e-booka. Aby włączyć się w akcję wystarczy wysłać swój przepis (najlepiej ze zdjęciem) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na propozycje receptur czekamy do końca listopada.

E-book pt. " Świętu-jemy". Przepisy mieszkańców Powiatu Nyskiego na Boże Narodzenie" będzie dostępny nieodpłatnie dla chętnych jeszcze przed świętami.