Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 18 listopad 2020 15:33

Promujemy noszenie maseczek - liczyło się przesłanie i technika wykonania

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Konkurs pod hasłem "Kto nie nosi, ten roznosi" rozstrzygnięty! Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, bo wśród nadesłanych prac znalazły się prawdziwe perełki...

Jedne opatrzone chwytliwym hasłem, kolorowe, inne stonowane, z naciskiem na przekaz wizualny, ale wszystkie piękne, dowodzące talentu, kreatywności i zaangażowania młodzieży z powiatu nyskiego.

Łącznie na ogłoszony w drugiej połowie listopada konkurs pod hasłem „Kto nie nosi, ten roznosi” wpłynęło 29 prac. Te zwycięskie wybierała komisja konkursowa w składzie: Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski, Damian Nowakowski, wicestarosta nyski i Alina Karnaś, sekretarz powiatu. Członkowie komisji nie ukrywali, że mieli do wykonania trudne zadanie.

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Najliczniej wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Wybierając te zwycięskie zwracaliśmy uwagę na technikę wykonania oraz na przesłanie. Wszystkie nadesłane plakaty były niezwykłe, kreatywne, pomysłowe, dlatego bardzo ciężko było nam wyłonić zwycięzców – mówi Alina Karnaś, sekretarz Starostwa Powiatowego w Nysie.

Po burzliwych dyskusjach komisja ustaliła co następuje:

kategoria kl. I-III

  • I miejsce: Lena Więcek
  • II miejsce: Antoni Luft
  • III miejsce: Julita Płończak

kategoria kl. IV-VIII

  • I miejsce: Oliwia Więcek
  • II miejsce Magdalena Żabska
  • III miejsce Julia Rosińska

kategoria szkoły ponadpodstawowe

  • I miejsce – Michał Tomasiak
  • II miejsce - Wioletta Kłapkowska
  • III miejsce - Klaudia Włoch

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe w wysokości: 200 zł (I miejsce), 150 zł (II miejsce) i 100 zł (III miejsce).

Przypomnijmy, że organizatorem konkursu "Kto nie nosi ten roznosi" było Starostwo Powiatowe w Nysie. Chcieliśmy w ten sposób promować noszenie maseczek we właściwy sposób.

Obejrzyjcie zwycięskie prace oraz galerię zdjęć!

kategoria kl. I-III

I miejsce: Lena Więcek

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

II miejsce: Antoni Luft

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

III miejsce: Julita Płończak

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

kategoria kl. IV-VIII

I miejsce: Oliwia Więcek

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

II miejsce Magdalena Żabska

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

III miejsce Julia Rosińska

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

kategoria szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Michał Tomasiak

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

II miejsce - Wioletta Kłapkowska

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

III miejsce - Klaudia Włoch

LiczyBo si przesBanie i technika wykonania

 Gratulujemy!


Kto nie nosi, ten roznosi – to hasło konkursu plastycznego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Nysie - Chcemy w ten sposób promować noszenie maseczek we właściwy sposób - zachęca Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu Nyskiego. Na prace czekamy od teraz do 4 grudnia....

Choć zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej jest obowiązkiem, to wiele osób wciąż tego obowiązku nie respektuje postrzegając noszenie maseczki jako pewnego rodzaju obciach. Chcemy to zmienić, wykreować pozytywny trend, odczarować maseczki – mówi Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu Nyskiego.

Dlatego Starostwo organizuje konkurs plastyczny pod hasłem "Kto nie nosi, ten roznosi", którego ideą jest promowanie właściwego (czyli zasłaniającego nos i usta) sposobu noszenia maseczki jako sposobu na skuteczną walkę z koronawirusem.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży z Powiatu Nyskiego.

- Przewidzieliśmy trzy kategorie wiekowe, dla klas: I-III, IV-VIII oraz dla uczniów z szkół ponadpodstawowych. Technika wykonania pracy jest dowolna. Liczymy na kreatywność naszej młodzieży – dodaje Joanna Burska.

Konkurs to wstęp do większej kampami pod wspólnym hasłem „Kto nie nosi, ten roznosi”. Wybrane prace mamy nadzieję umieścić w przestrzeni publicznej, wszędzie tam gdzie noszenie maseczki jest obowiązkowe: od wielkiego marketu do małego sklepiku w spokojnej wsi.  Ze wszystkich nadesłanych prac w przyszłości stworzymy także wystawę — zapowiada Joanna Burska.

W konkursie przewidziane są nagrody: nagroda rzeczowa o wartości 200 zł brutto za zajęcie I-go miejsca w danej kategorii, 150 zł brutto za II miejsce oraz 100 zł brutto za III miejsce oraz materiały promocyjne Powiatu Nyskiego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie i podpisanie przez uczestnika/rodzica/opiekuna prawnego druku zgłoszenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu.

Wypełniony druk zgłoszenia wraz z pracą plastyczną należy przesłać w terminie do dnia 4 grudnia 2020 r. drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Nysie, ul. Piastowska 33, 48-300 Nysa bądź zostawić w urnie znajdującej się przy wejściu głównym do Starostwa Powiatowego w Nysie z dopiskiem na kopercie „Konkurs plastyczny - Kto nie nosi ten roznosi”.

Plakat promujący konkurs plastyczny