Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 03 listopad 2020 12:04

Dyskutowano o sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

We wtorek, 3 listopada, odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza, udział w nim wzięli również członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej Tomasz Szurmak....

Podczas posiedzenia przedstawiono i scharakteryzowano aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu nyskiego. Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach ma do dyspozycji około 20 łóżek dla zakażonych COVID-19. Zarząd Powiatu podjął decyzje o zabezpieczeniu środków na zakup do głuchołaskiego szpitala 4 respiratorów do wentylacji nieinwazyjnej, 4 urządzenia do wentylacji wysokoprzepływowej, 4 urządzenia CPAP do oddychania.

W Domu Pomocy Społecznej w Kopernikach stwierdzono 18 przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców i u 3 pracowników. W porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nysie w dniu jutrzejszym w placówce wśród wszystkich pracowników i mieszkańców zostaną pobrane wymazy i przeprowadzone badania w kierunku koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja placówki, w porozumieniu ze służbami sanitarnymi i zarządzania kryzysowego podjęła stosowne działania. W DPS-ach obowiązuje więc maksymalny reżim sanitarny, bezwzględne stosowanie środków ochrony indywidualnej oraz ograniczenie kontaktów z zewnątrz, jak również zawieszono nowe przyjęcia do DPS.

Sytuacja w powiecie jest stale monitorowana, regularnie odbywają się posiedzenia zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Codziennie przedstawiane są aktualne raporty o sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim.

Dyskutowano o sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu