Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 09 październik 2020 15:18

O sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

9 października odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Nysie, na którym poza sprawami bieżącymi, omówiona została sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Nyskim. W posiedzeniu udział wzięli także Przewodniczący Komisji Budżetu i Spraw Regulaminowych Piotr Bobak, Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Infrastruktury Jolanta Barska oraz Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Czesław Biłobran....

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie nyskim

Wicestarosta Nyski Damian Nowakowski poinformował o stanie przygotowania jednostek organizacyjnych powiatu nyskiego i przyjętych procedurach prewencyjnych związanych z zagrożeniem COVID-19.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie nyskim

W punktach wymazowych w Nysie, Paczkowie i Otmuchowie wykonywane tą testy na COVID-19 dla pacjentów skierowanych przez lekarzy POZ, pacjentów sanatoryjnych na podstawie skierowania z NFZ Opole oraz testy komercyjnie (wyłącznie w Nysie).

Każdy Dom Pomocy Społecznej na terenie Powiatu Nyskiego został zobowiązany przez Starostę Nyskiego do opracowania i wdrożenia procedur prewencyjnych i profilaktycznych przeciwdziałania COVID-19 oraz procedur na wypadek wystąpienia zakażenia COVID-19.

Sytuacja w szkołach (stan na 7 października, na godz. 14.30) pod względem zagrożenia epidemicznego jest ustabilizowana. Nie zgłoszono żadnego zachorowania u uczniów i nauczycieli. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem w trybie stacjonarnym.

W placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Paczkowie, Nysie i Jasienicy Górnej na bieżąco monitorowana jest sytuacja zdrowotna wychowanków oraz personelu. Przestrzegane są zasady higieniczne, a także podejmowane są działania i procedury mające na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa.

AKTUALNY RAPORT O SYTUACJI EPIDEMICZNEJ W POWIECIE NYSKIM >>