Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 29 lipiec 2014 00:00

Nowe rondo na Asnyka już dla kierowców

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Roboty drogowe związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Asnyka, Racławickiej i Kraszewskiego dobiegły końca. Rozpoczęły się procedury związane z odbiorem inwestycji gminy Nysa....

Kierowcy mogą korzystać z nowego ronda na skrzyżowaniu w ulicach: Asnyka (droga krajowa), Racławickiej (droga gminna)  i Kraszewskiego (droga powiatowa).  Trwają procedury związane z odbiorem inwestycji gminy Nysa. Wokół ronda przebudowano także chodniki dla pieszych i wytyczono ścieżki dla rowerzystów. Na odcinku pomiędzy ul. Racławicką a ul. Asnyka powstała też nowa  droga. Łączna długość odcinków utwardzanych wyniosła około 420 m. Na istniejących odcinkach dróg w ulicach Asnyka i Bema utrzymany został pierwotny układ komunikacyjny. Droga jest dwukierunkowa, dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu. Koszt realizacji zadania wyniósł 3,6 mln zł. Oprócz gminy Nysa w kosztach przedsięwzięcia partycypują także inwestorzy, którzy będą prowadzić działalność gospodarczą w tym rejonie. Przypomnimy, że jedną z nieruchomości o powierzchni 0,2953 ha zakupiła od gminy Nysa w 2010 roku firma McDonald’s. Działka położona jest w usługowej część miasta, przeznaczona w planie pod niską zabudowę usług oraz handlu i gastronomii.

Fotogaleria wokół nowego ronda:

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Przypomnijmy, że zakończyły się także inne inwestycje drogowe gminy Nysa m.in.: na „Skarpie Otmuchowskiej” w Nysie oraz w Jędrzychowie, Niwnicy i Białej Nyskiej. Na inwestycje drogowe Nysa przeznaczyła w 2014r. 10,4 mln zł. - w tym na miasto 5,9 mln zł i tereny wiejskie 4,5 mln zł.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy  Urzędu Miejskeigo w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)