Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 25 lipiec 2014 00:00

Producent dywanów rozpoczął budowę zakładu w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Przy nowo wybudowanej przez gminę Nysa ul. Krasińskiego w Nysie powstaje zakład usługowo-handlowy firmy Dywanopol Polska.  Będzie tam centrum logistyczne na Europę, a także sprzedaż detaliczna dywanów dla okolicznych mieszkańców według najnowszych trendów wzorniczych.

image

image

image 

Na terenie budowy prowadzone są prace ziemne. Hala o powierzchni 4 000 m2 powstanie najprawdopodobniej w lutym 2015r. W związku z inwestycją w Nysie firma Dywanopol planuje także zatrudniać osoby do pracy.

- Za wcześnie mówić, jakie będzie zapotrzebowanie, ale ludzie do pracy będą nam potrzebni – tłumaczy właściciel firmy Arkadiusz Aleksiewicz. Dlaczego Nysa na lokalizację nowej inwestycji? - Nysa jest dla nas atrakcyjnym miastem do inwestowania ze względu na położenie geograficzne, bliskość do autostrady A4. Jest też nowa droga w pobliżu naszego terenu i planowana wkrótce budowa obwodnicy Nysy. Jest dobry klimat do inwestowania – podkreśla właściciel firmy Dywanopol Polska.

Warto przypomnieć, że wkrótce po zakończeniu robót drogowych przy ul. Krasińskiego - gminnej inwestycji drogowej, mającej przyczynić się do poprawy atrakcyjności terenów przeznaczonych do inwestowania - działkę o powierzchni 1,80 ha zakupiła od gminy Nysa firma Dywanopol Polska. Firma zajmuje się importem, exportem, sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów dywanowych, dynamicznie rozwija się na rynku polskim i zagranicznym.

image

image

image

image

Przypomnijmy, że w 2010 r. w tym rejonie miasta gmina Nysa sprzedała także teren o powierzchni 6,64 ha firmie Castim, gdzie wybudowano pierwszy w mieście sklep wielkopowierzchniowy - Castoramę. Obszar pod realizację nowych inwestycji znajduje się przy wyjeździe z miasta w kierunku Głuchołaz i granicy z Czechami. Wybudowana w 2013r. droga w ciągu ul. Krasińskiego służy dziś mieszkańcom oraz inwestorom, którzy prowadzą, albo będą prowadzić działalność w tym rejonie Nysy. Wykonane zostały też dwustronne chodniki z kostki betonowej oraz ścieżka rowerowa o nawierzchni z kostki betonowej. W ramach inwestycji wykonane zostały zatoki autobusowe oraz zamontowane dwie nowe wiaty przystankowe. Na realizację budowy drogi w ul. Krasińskiego gmina Nysa pozyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II „Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” (ok. 50 % dofinansowania). Koszt inwestycji wyniósł ok. 2,7 mln zł.

TROCHĘ HISTORII ZAGOSPODAROWANIA TERENU:

image                                             Tereny przy dzisiejszej ul. Krasińskiego w 2011r.

 image

Pole i plac budowy ul. Krasińskiego w połowie 2013r.

image

Dawniej było tu ściernisko. Dziś rosną nowe firmy - 2014r.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)