Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 14:04

Od 15 czerwca szkolenie w Wojsku Polskim

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi....

Dzięki podpisanej przez Ministra Obrony Narodowej decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowane priorytetowo.

W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek.

Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP.

Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami 261 637 751 lub 261 637 767 (służba przygotowawcza) oraz  261 637 759 (ćwiczenia wojskowe).

Zgłoś się ochotniczo do odbycia służby przygotowawczej lub ćwiczeń wojskowych.

Jesteś zdecydowany? Złóż wniosek!

Więcej informacji>>

źródło: MON

Szkolenie w Wojsku Polskim

Szkolenie w Wojsku Polskim

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)