Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 23 lipiec 2014 00:00

Dawid Krzyżowski z Nysy reprezentantem Polski w Mistrzostwach Świata w Brazylii

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dawid Krzyżowski Mistrz Polski w piłkarskim freestyl'u, będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Mistrzostwa Polski Red Bull Street Style rozegrano 13 lipca w Żerkowie koło Jarocina. Nysianin jeździ tam od kilku lat, zawsze był w pierwszej czwórce tym razem pokonał kilkudziesięciu rywali i sięgnął podium.

">

image 

Football freestyle to młoda dyscyplina sportu polegająca na podbijaniu piłki i robieniu nią trików. Polscy zawodnicy piłkarskiego freestyl'u uznawani są za najlepszych na świecie, dlatego też zawody w Żerkowie stoją na bardzo wysokim poziomie. 

image 

Przygodę z piłką Dawid rozpoczął jako dziecko, grał w lokalnych klubach, kiedy miał 14 lat zaczął trenować freestyle futbol. Zainteresował się tym, kiedy zobaczył w telewizji jak piłkarze wykonują podstawowe triki z dziedziny freestyle football, znalazł w Internecie materiały na ten temat i postanowił sam spróbować. Efekty są wspaniałe. 

24 latek trenuje 3 razy w tygodniu po 2 godziny, teraz zwiększy częstotliwość ćwiczeń, bo przed nim listopadowe Mistrzostwa Świata do Brazylii. 

Justyna Hamulecka, Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)