Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Festyn „Historyczna Niwnica”

Dnia 19 lipca odbył się festyn „Historyczna Niwnica” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy”. Projekt był współfinansowany przez gminę Nysa. Organizatorzy dokonali otwarcia Festynu witając zaproszonych gości oraz mieszkańców Niwnicy.

image 

Podczas upalnej aury zostały zorganizowane liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci, takie jak:

- zabawa z animatorem zabaw,

- konkurs plastyczny na najładniejszą etykietę przetworów z truskawek,

- konkurs rzutu farbą do byka,

- gry i zabawy z nauką języka hiszpańskiego. 

image 

image 

Organizatorzy dostarczyli uczestnikom festynu mnóstwo atrakcji, przejażdżka bryczką, loteria fantowa, warsztaty pieczenia chleba dla dzieci, za zboża mielonego w niwnickim młynie przez młynarzy i mieszkanki w strojach ludowych i w końcu degustacja chleba z niwnickiej mąki. 

image 

image 

image 

Dodatkową atrakcją był taniec tradycyjny w wykonaniu mieszkanek Niwnicy i przedstawienie „Czerwony Kapturek” przygotowane przez zaprzyjaźnioną wieś Domaszkowice. Zabawa do rana odbyła się przy zespole muzycznym FOKUS. Nie zabrakło również pysznego jadła, tradycyjnych pierogów i swojskiego ciasta. 

image 

image 

image 

Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy” ma na celu pielęgnować historię wsi, która jest bardzo bogata i wielu mieszkańców jej nie zna. Poprzez organizację festynu można ją przybliżyć oraz zachęcać do odwiedzania Niwnicy. 

Stowarzyszenie "Razem dla Niwnicy"

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech