Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 16 lipiec 2014 02:00

REGGAE Festiwal w Nysie 2014

W dniach 18 i 19 lipca w Nysie królować będzie reggae. Rytmy rodem z Jamajki usłyszymy za sprawą Reggae Festiwal, imprezy zaplanowanej na jak zawsze gościnnym Forcie Wodnym nad Bielawką. Jedną z gwiazd festiwalu będzie legendarna, z ponad 30-letnim stażem grupa BAKSHISH. Festiwal potrwa dwa dni. Wstęp wolny.

 Będzie to drugi tegoroczny festiwal z cyklu wakacyjnych imprez w Nysie organizowanych przez Nyski Dom Kultury. Na scenie plenerowej na dziedzińcu XVIII-wiecznego fortu zagra plejada gwiazd, m.in. Bethel, Bakshish, Tabu, Bob One + Bas Tajpan. Kilku z wykonawców gościło już w Nysie przy okazji różnych imprez, dając pozytywne przekazy na scenie. Organizatorzy postarali się również o młodych wykonawców. Dzięki temu nie zabraknie śmiałych eksperymentów muzycznych. Zabawa na forcie otoczonym fosą sprawi, że trzeci weekend lipca na pewno nie będzie nudny.

 Nyski Dom Kultury realizuje kolejny projekt, którego celem jest promocja Nysy i jej dziedzictwa kulturowego. W Bastionie Św. Jadwigi znajduje się podziemna, atrakcyjnie turystyczna trasa z ekspozycją poświęconą rozwojowi nyskiej twierdzy. Reggae Festiwal wpisuje się w projekt ?Promocja Twierdzy Nysa ? wielokulturowego produktu turystycznego". 

image

 

Nyski Dom Kultury

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany środa, 16 lipiec 2014 04:02
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech