Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 09 lipiec 2014 02:00

10 mln zł zainwestuje w nyskiej podstrefie ekonomicznej Vasco Doors

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Producent stolarki drzwiowej firma Vasco Doors działająca w Podstrefie Nysa WSSE Invest – Park od 2012r. będzie budować kolejną halę produkcyjną. Planowana inwestycja za kwotę 10 mln zł pozwoli na produkcję ościeżnic drzwiowych oraz elementów do mebli. Firma po realizacji inwestycji będzie zatrudniać nowych pracowników. Dziś w firmie pracuje ok. 50 osób. Przypomnijmy, że rozbudowę zakładu o 4. halę produkcyjną prowadzi aktualnie firma Alsecco - druga firma działająca w nyskiej podstrefie ekonomicznej.

Po rozbudowach dwóch zakładów przy ul. Karpackiej w Nysie będzie już pracować ponad półtysiąca osób i to na pewno jeszcze nie koniec reinwestycji w strefie ekonomicznej.

image 

Zakład produkcyjny Vasco Doors przy ul. Karpackiej w Nysie

image

65 nowych zezwoleń na działalność w strefie wręczono podczas uroczystości zorganizowanej w dniu 08 lipca 2014r. na Zamku Książ, w której wzięli udział inwestorzy, samorządowcy w tym burmistrz Jolanta Barska oraz wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Podczas wręczenia zezwolenia na działalność w strefie, burmistrz Nysy Jolanta Barska gratulowała firmie Vasco Doors oraz zarządowi WSSE Invest-Park.

- Udało nam się zatrzymać inwestora w Nysie, dzięki negocjacjom okazaliśmy się konkurencyjni, ponieważ firma Vasco Doors rozważała także działalność w innej strefie ekonomicznej.

image

image

Na zdjęciu: prezes WSSE Barbara Kaśnikowska, burmistrz Jolanta Barska, Adam Najgebauer - Vasco Doors, wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, przedstawiciele zarządu WSSE Invest-Park.

image

Wyniki WSSE Invest-Park obejmującą obszarem cztery województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, opolskie i lubuskie wyglądają bardzo dobrze. Jest 4 specjalną strefą w Europie, swoim zasięgiem obejmuje 44 miejscowości. Na terenach objętych Strefą prowadzi działalność 170 inwestorów. Optymistyczne jest to, że podjęciem działalności w WSSE jest zainteresowanych coraz więcej krajowych przedsiębiorców. Zezwolenia odebrało aż 27 polskich inwestorów.

- Przed rokiem zostało wydanych zaledwie 27 zezwoleń na działalność w WSSE Invest-Park.Tegoroczne półrocze było rekordowe – podkreślała prezes WSSE Barbara Kaśnikowska.

Wałbrzyska strefa to dziś 170 firm, które przez 17 lat zainwestowały ponad 16 mld zł, zatrudniają 37 tys. osób. Wkrótce powstanie kolejnych 5 tys. miejsc pracy. Zachętą były dotąd niższe podatki. Firmy mogły odliczyć od podatku dochodowego od 40 do nawet 60% kosztów inwestycji. Od 1 lipca dopuszczalny poziom ulg zmniejszono.

image

image 

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)